Złomowanie aut – wszystko, co musisz wiedzieć

Nawet najlepiej traktowane i skrupulatnie pielęgnowane auto, eksploatowane każdego dnia przez wiele lat, w końcu dotrze do granicy użyteczności i będzie się nadawało wyłącznie na skup aut (Olkusz to jedno z miast, w których świadczymy usługi). Abyś nie płacił za OC samochodu, którego nie używasz, oddaj je na złom. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, by przeprowadzić proces legalnie!

Skup aut Opole, Kraków, Kielce i inne miasta – jak to działa?

Przygotowując się na złomowanie aut, po pierwsze sprawdź w internecie nazwy firm, które otrzymały pozwolenie na wykonywanie tej czynności legalnie. Są to oficjalne Stacje Demontażu Pojazdów ze zgodą na złomowanie otrzymaną od marszałka województwa. Druga rzecz, którą warto sprawdzić, to cena za złomowanie aut. Za oddanie zepsutego pojazdu możesz zarobić. Stawki nie są jednak stałe – ustala je każda firma niezależnie. I w końcu trzecia ważna kwestia: przekonaj się, które firmy dojeżdżają do klienta, abyś nie musiał kłopotać się z dowiezieniem wraku na skup aut.

My oferujemy złomowanie aut z dojazdem do klienta! Poniżej przedstawiliśmy przykładowe miasta, w których działamy (dojedziemy jednak także do innych):

Ile zarobisz, oddając wrak na auto złom? Może to być 300 zł, ale również 1000 zł. Zrób rozeznanie z uwzględnieniem obecnego stanu samochodu.

Co zabrać ze sobą na auto złom?

Idąc do punktu z kasacją pojazdów, przygotuj następujące dokumenty: dowód potwierdzający Twoją tożsamość, dowód rejestracyjny (lub inny zawierający dane auta), kartę pojazdu, umowę kupna (lub inny dokument poświadczający Ciebie jako właściciela). Jeżeli samochód został zarejestrowany na firmę, naszykuj świadectwo wpisu do ewidencji działalności gospodarczej oraz upoważnienie do zezłomowania.

Kiedy już oddasz pojazd na auto złom, otrzymasz zaświadczenie o demontażu. Będą w nim zawarte informacje o unieważnieniu: dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, tablic rejestracyjnych. Drugi egzemplarz zaświadczenia zachowa auto złom. Trzeci otrzyma urząd komunikacji.

Legalna kasacja pojazdów – o czym jeszcze warto wiedzieć?

Zebraliśmy kilka dodatkowych informacji, które bez wątpienia Ci się przydadzą, gdy zdecydujesz się na złomowanie aut:

Powrót do bloga