Złomowanie aut powypadkowych – o tym powinieneś pamiętać!

Twoi znajomi zdecydowali się na złomowanie aut, jednak wszyscy oddawali do rozebrania całe auta, które nadawały się jeszcze do użytkowania. Ty z kolei dysponujesz samochodem po wypadku, który znajduje się w kiepskim stanie. Czy złomowanie aut jest możliwe w takim przypadku? Jeśli tak, to o czym należy pamiętać? Przekonaj się!


Kto może zdecydować się na złomowanie aut?

Na wstępie uspokoimy Cię – nie ma żadnych przeciwwskazań, abyś przeznaczył na złomowanie pojazdów samochód po wypadku. Auto złom bowiem przyjmuje pojazdy w każdym stanie: czy to rozwalone, czy zachowane w dobrym stanie.

Uwaga jednak! Złomowanie aut należy przeprowadzać wyłącznie w autoryzowanych punktach, które zostały zatwierdzone przez marszałka województwa. Każdy inny punkt działa nielegalnie i nie wyda Ci dokumentów poświadczających rozebranie pojazdu. Takie dokumenty są niezbędne, by wyrejestrować samochód i zrezygnować z polisy OC.

Złomowanie pojazdów w złym stanie – jak dostarczyć je do auto złomu?

O ile właściciele starych, lecz sprawnych aut mogą na złomowanie pojazdów przyjechać, o tyle pojazdy powypadkowe wymagają transportu na lawecie. Zastanawiasz się, czy i skąd ją wypożyczyć? Zapomnij o zmartwieniach! My oferujemy złomowanie aut z dojazdem do klienta lub we wskazane przez niego miejsce. Działamy na terenie całej Polski, m.in. w takich lokalizacjach:

Co zabrać ze sobą na złomowanie aut?

Decydując się na złomowanie pojazdów, przygotuj dokument poświadczający Twoją tożsamość – dowód osobisty lub paszport. Niezbędne będą również: dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli została wydana) oraz tablice rejestracyjne. Na złomowanie aut weź dokument potwierdzający własność samochodu, jeśli dane wpisane w dowodzie rejestracyjnym są inne. Takim dokumentem może być np. umowa kupna-sprzedaży lub akt darowizny.

Gdy złomowanie aut dobiegnie końca, dowód rejestracyjny i inne dokumenty przypisane do auta zostaną unieważnione. Otrzymasz zaświadczenie, że pojazd został zniszczony. W ciągu 30 udaj się do wydziału komunikacji i wyrejestruj auto.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. U nas złomowanie pojazdów jest bezpieczne, szybkie i wygodne.

Powrót do bloga