Stare auto? Przeznacz je na auto złom!

Trzymanie starego, nieużywanego i zniszczonego samochodu nie przynosi żadnych korzyści. Nie dość, że zabiera miejsce na podwórku czy podjeździe, to jeszcze musisz płacić za niego składki OC. Tak bowiem skonstruowane jest prawo komunikacyjne. Nie ma znaczenia fakt, czy pojazd nadaje się do poruszania po drogach. Jeżeli nie został wyrejestrowany, musi być objęty ochroną OC.


Jakie korzyści ma złomowanie pojazdów (Olkusz, Bochnia, Kielce gdzie tylko potrzebujesz)?

Jeśli zdecydujesz się na złomowanie pojazdów w Olkuszu, Bochni, Kielcach lub innym mieście, zyskasz w dwójnasób. Po pierwsze dostaniesz zaświadczenie o kasacji samochodu, z którym udasz się do wydziału komunikacji, aby dokonać wyrejestrowania. Z dokumentem wyrejestrowania z kolei zgłosisz się do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupiłeś OC, i rozwiążesz umowę ze skutkiem natychmiastowym. W taki oto sposób złomowanie pojazdów sprawi, że nie będziesz musiał dłużej płacić za niewykorzystywane ubezpieczenie OC.

Drugi rodzaj zysku wynika z faktu, że za złomowanie pojazdów otrzymuje się pieniądze nawet kilkaset złotych. Jeśli masa zniszczonego samochodu odpowiada przynajmniej 90% masy wynikającej ze specyfikacji modelu i wpisanej w dowód rejestracyjny, a wewnątrz znajdują się wszystkie istotne elementy, nie będziesz musiał dopłacać. W przeciwnym wypadku czeka Cię niewielka opłata.

Złomowanie pojazdów co warto o nim wiedzieć?

Jesteś przekonany, że złomowanie pojazdów to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie? Upewnij się, że punkt kasacji, z którego usług planujesz skorzystać, jest legalny. Co to oznacza? Stacja musi mieć zezwolenie na złomowanie pojazdów wydane przez marszałka województwa. Polecamy skorzystać z naszych usług jesteśmy rzetelni i dbamy o Twoją wygodę. Sami dojedziemy do wskazanego przez Ciebie miejsca, byś nie musiał się martwić dostarczeniem uszkodzonego auta do nas.

Przypilnuj, aby w dokumencie złomowanie pojazdów znalazły się informacje takie jak oświadczenie o unieważnieniu: dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu (o ile została wydana), tablic rejestracyjnych. Jedną wersję zatrzyma punkt złomujący, druga jest dla Ciebie, a trzecia dla urzędu komunikacji.

Czy złomowanie pojazdów wymaga przygotowania ich?

Na szczęście nie trzeba niczego robić z samochodami przeznaczonymi na złomowanie pojazdów. Kontaktując się z punktem złomowania, powinieneś przygotować: 1) dowód osobisty bądź inny dokument potwierdzający Twoją tożsamość, 2) dowód rejestracyjny bądź inny dokument potwierdzający zawarte w nim dane, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne.

Pamiętaj też, że złomowanie pojazdów jest możliwe jedynie w przypadku modeli mających numer do wyboru VIN, nadwozia, podwozia lub ramy.

Powrót do bloga