Skup samochodów czy auto złom?

Mimo iż określenia "skup samochodów" i "auto złom" często są wymieniane obok siebie, nie zawsze oznaczają to samo. Skup samochodów jest pojęciem szerszym, w którego skład może, lecz nie musi wchodzić złomowanie pojazdów (auto złom). Co zatem oznaczają oba terminy? Wyjaśniliśmy to w dzisiejszej publikacji. Zachęcamy do przeczytania, zwłaszcza jeśli rozważasz złomowanie aut.


Czym jest skup samochodów? [Przykład: skup aut Poznań]

Skup samochodów to usługa, z której mogą skorzystać wszyscy właściciele pojazdów mechanicznych chcący pozbyć się starego samochodu. Świadcząca ją firma nierzadko działa przez cały tydzień i w długich godzinach. Pracownicy są skłonni przyjechać we wskazane przez Ciebie miejsce i odebrać pojazd.

Kiedy jednak oddaje się pojazd na skup aut (np. skup aut Poznań), nie jest to jednoznaczne z zezłomowaniem go. Punkty skupujące samochody przyjmują pojazdy znajdujące się w każdym stanie. Te najbardziej zniszczone i niemożliwe do odratowania rzeczywiście idą na złom, ale modele nadające się jeszcze do jeżdżenia mogą zostać odsprzedane z korzyścią dla osoby prowadzącej skup samochodów.

Na czym polega złomowanie aut? [Przykład: auto złom Poznań]

Jeśli firma gwarantuje złomowanie pojazdów, po odebraniu od Ciebie samochodu nie może zmienić zdania i postanowić odsprzedać pojazd. Wiele firm – m.in. nasza – dojeżdża do klienta, jako że modele nadające się na auto złom zazwyczaj nie mogą już jeździć. Nie ma potrzeby narażać właściciela pojazdu na koszty związane z korzystaniem z usług firmy holującej.

Istotna kwestia różniąca skup samochodów i złomowanie pojazdów to "uzyskiwanie i odzyskiwanie" pieniędzy po oddaniu auta. Jeżeli postawisz na złomowanie aut – czyli np. wybierzesz auto złom Poznań – uzyskasz pieniądze za zezłomowane auto, a także niewykorzystany okres ochrony OC. Jeżeli jednak zdecydujesz się na skup samochodów, nie będziesz mógł ubiegać się o zwrot opłaty poniesionej z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Zgodnie z Polskim prawem sprzedawca samochodu jest zobowiązany do przekazania kupującemu pojazdu objętego ochroną.

Jak zatem widzisz, skup aut Poznań i złomowanie pojazdów Poznań wcale nie muszą oznaczać tego samego. Nasza firma zapewnia auto złom Poznań (ale działamy także w innych miastach), więc jeśli odbieramy od Ciebie samochód, uzyskasz zwrot pieniędzy za ubezpieczenie od dnia zezłomowania do końca opłaconego okresu. Pamiętaj zatem, by jak najszybciej skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem.

Nasze usługi znajdziesz m.in. dzięki hasłom:

Zapraszamy!

Powrót do bloga