Skup Aut Wrocław

Najlepszy skup aut we Wrocławiu

DWCar to certyfikowana firma, która między innymi prowadzi skup aut we Wrocławiu i województwie dolnośląskim. Oferujemy uczciwe ceny, określane na podstawie rzetelnej wyceny oferowanych samochodów. Przede wszystkim szukamy wiekowych samochodów, których właściciele zdecydowali się na dokonanie kasacji. Średni wiek samochodów, które skupujemy to 22 lata. Skupujemy też auta powypadkowe i uszkodzone. Mieszkańcy Wrocławia, którzy chcą taki samochód sprzedać proszeni są o kontakt telefoniczny lub mailowy. Można też kontaktować się z nami poprzez nasz profil na Facebooku.

Od razu zaoferujemy atrakcyjną i uczciwą cenę za pojazd. Wycena nie nie kosztuje. Cena zależy przede wszystkim od modelu samochodu oraz także w pewnej części od jego stanu. Za zdekompletowane samochody cena będzie niższa, niż w przypadku samochodów kompletnych. Zawsze jednak będzie to cena uczciwa.

Po ustaleniu ceny, ustalony zostanie termin odbioru samochodu. Na swój koszt przyjedziemy do Wrocławia i do każdej miejscowości w okolicy. Transport nic nie kosztuje i nie ma wpływu na cenę za samochód.

Dlaczego nie warto zwlekać z pobyciem się niepotrzebnego i nieużywanego już samochodu? Powodów jest kilka. Jednym z istotniejszych jest uniknięcie niepotrzebnych wydatków związanych z polisą OC. Zgodnie z prawem każdy pojazd mechaniczny zarejestrowany w Polsce musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (polisa OC). Także taki pojazd, którym już wprawdzie nie jeździmy, ale go nie wyrejestrowaliśmy. Jeśli jest zarejestrowany, musimy wykupić dla niego polisę OC.

Olbrzymie kary za brak polisy OC auta we Wrocławiu

Instytucją uprawnioną do kontrolowania tego jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W razie wykrycia braku polisy OC na auto fundusz (UFG) nalicza właścicielowi nieubezpieczonego samochodu karę. To nie są małe kwoty. W 2022 roku kierowcy aut osobowych, którzy zwlekali z wykupem polisy OC ponad 14 dni, zapłacą karę za jego brak w wysokości dwukrotnego minimalnego wynagrodzenia. To kwota 6020 zł! Kara za brak OC do 3 dni wynosi 1200 zł kara, a za brak OC od 3 do 14 dni to 3010 zł. W każdym przypadku oznacza to więc duży, niepotrzebny wydatek.

Nie warto ryzykować, tym bardziej że UFG dysponuje skutecznymi narzędziami, by wyłapywać samochody bez OC. Umożliwia to cyfrowa baza pojazdów, do której ma dostęp. Kara naliczana jest w zasadzie automatycznie. I UFG prawie nigdy jej nie anuluje. Częściowe lub całkowite umorzenie możliwe jest jedynie w przypadku bardzo trudnej sytuacji materialnej właściciela pojazdu. Przewidziana jest natomiast możliwość rozłożenia kary za brak OC na raty albo odroczenia jej płatności. I to jedyna dobra wiadomość dla ukaranego właściciela pojazdu. Pociecha marna, bo w efekcie jednak i tak zapłacić musi całą kwotę.

Według danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjne na koniec 2021 roku prawie 27 mln pojazdów w Polsce było objętych ubezpieczeniem OC. To oznacza, że polis OC było o milion więcej niż rok wcześniej.

Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) wynika, że w 2021 zarejestrowano w Polsce kolejne 1,31 mln samochodów osobowych. Wrocław znalazł się na drugim miejscu pod względem ogólnej liczby zarejestrowanych samochodów. We Wrocławiu jest zarejestrowanych 550 tys. pojazdów. To oznacza, że oznacza, że w stolicy Dolnego Śląska jest już ponad 877 pojazdów na 1000 mieszkańców. Ile z nich bez ważnej polisy OC?

Ile samochodów bez ważnej polisy OC we Wrocławiu?

W jednych krajach odsetek samochodów bez ważnego OC wynosi od 3 do 4%, w innych od 0,1 do 0,2%. Polska nie wychodzi w takim zestawieniu najgorzej. Z raportów UFG wynika, że w Polsce od 0,4 do 0,5% wszystkich pojazdów w ruchu drogowym nie ma aktualnej ochrony ubezpieczeniowej. We Wrocławiu jest więc około 3000 pojazdów bez ważnej polisy OC. Czy Twoje auto znajduje się w tej grupie? Nie ryzykuj, że się w niej znajdzie. Zadzwoń do nas jak najszybciej! Odkupimy od Ciebie ten samochód.

Sprzedając samochód na kasację we Wrocławiu i okolicy można to zrobić tylko i wyłącznie na rzecz legalnie działającej firmy, która posiada stosowne zezwolenia i certyfikaty. Tylko taka firma gwarantuje skasowanie pojazdu zgodnie z prawem. Pamiętajmy, że taka firma musi figurować na liście uprawnionych podmiotów publikowanej przez Marszałka Województwa. DWCar posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i figuruje na takiej liście Marszałka Województwa Wielkopolskiego. DWCar działa od 12 lat na terenie trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Miasto Wrocław oraz gminy Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, Siechnice i Żórawina to także teren naszego działania. Zapewniamy dojazd do każdego miejsca. szybkie terminy realizacji, miłą i kompetentna obsługę, darmowy transport auta i uczciwą cenę.

We Wrocławiu 30 dni na wyrejestrowanie auta

Firma DWCar kupując auto musi mieć pewność, że sprzedaje je właściciel pojazdu lub osoba upoważniona. Pracownik przy odbiorze auta zapyta więc o potwierdzenie własności samochodu. Jeśli auto jest zarejestrowane na inna osobę, to będzie potrzebny dokument potwierdzający kto jest jego faktycznym właścicielem. Przy sprzedaży samochodu nie musi być obecny właściciel, ale dowolna osoba. Ważne, by posiadała upoważnienie właściciela do zezłomowania auta. W razie gdy samochód ma kilku właścicieli, potrzebna jest zgoda ich wszystkich na kasację pojazdu. W przypadku, gdy samochód jest pojazdem firmowym potrzebny będzie wydruk z KRS-u z danymi firmy, do której należy samochód.

Na wyrejestrowanie pojazdu jest 30 dni od momentu jego sprzedaży. Dokonuje się tego w wydziale komunikacji Urzędu Miasta przy ul. Wałowej 5 (mieszkańcy Wrocławia) lub w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu przy ul. T. Kościuszki 131 (mieszkańcy podwrocławskich gmin). Przy wyrejestrowaniu będą potrzebne: dowód osobisty, dowód rejestracyjny, karta pojazdu, tablice rejestracyjnych, potwierdzenie polisy OC oraz zaświadczenia ze Stacji Demontażu Pojazdów. Potem należy jeszcze powiadomić ubezpieczyciela o zezłomowaniu auta, aby wygasić polisę OC.