Kasacja pojazdów, auto złom, skup aut – słowniczek pojęć Dokasacji.pl

Auto złom, kasacja pojazdów, skup samochodów czy złomowanie pojazdów. Możesz znać te pojęcia i uważać za synonimy. Czy rzeczywiście tak jest? W dzisiejszym artykule zajęliśmy się wyjaśnieniem, co kryje się za pojęciami związanymi z kasacją aut. Poświęć chwilę i zdobądź nową, przydatną wiedzę! Daj znam znać, czy chciałbyś się dowiedzieć czegoś jeszcze.


Skup aut i skup samochodów – czy oznaczają to samo co złomowanie pojazdów?

Choć przytoczone wyżej terminy niekiedy oznaczają to samo, w rzeczywistości skup samochodów i złomowanie pojazdów wykazują różnice. Podstawową kwestią jest to, co dzieje się z Twoim autem. Decydując się na złomowanie pojazdów, zyskujesz oficjalne zaświadczenie o zezłomowaniu i na jego podstawie jesteś upoważniony do wyrejestrowania samochodu i odzyskania pieniędzy za OC – za niewykorzystany czas (od dnia zezłomowania do końca okresu ochronnego, który opłaciłeś).

Skup aut może, lecz wcale nie musi kończyć się zezłomowaniem samochodu. Tu dochodzi do sprzedaży. Jeśli skup samochodów jest prowadzony w komisie, najprawdopodobniej Twoje auto zostanie odsprzedane innej osobie. W tym wypadku nie odzyskasz pieniędzy za ubezpieczenie samochodowe OC, ponieważ zgodnie z prawem jesteś zobowiązany do przekazania kupującemu auta objętego ochroną.

Na naszej stronie oferujemy m.in. skup aut Wrocław, skup aut Poznań, skup aut Legnica. Ponieważ skupione auta złomujemy, oferujemy jednocześnie złomowanie aut Wrocław, złomowanie aut Poznań, złomowanie aut Legnica.

Czy złomowanie aut to kasacja pojazdów?

W tym wypadku odpowiedź jest twierdząca – złomowanie pojazdów i kasacja pojazdów to te same usługi. Kasacja to termin nieoficjalny, używany w języku potocznym. O kasacji samochodu mówi się zarówno w kontekście oddania go na auto złom, jak i wzięcia udziału w wypadku i całkowitego zniszczeniu samochodu bez możliwości naprawy. W takiej sytuacji jedyne rozwiązanie to złomowanie aut.

Placówką, która zajmuje się złomowaniem, jest oczywiście auto złom. Istotne jednak jest to, by auto złom był legalny, ponieważ w przeciwnym wypadku nie będzie mógł wystawić Ci zaświadczenia o zezłomowaniu samochodu, co jest niebezpieczne z kilku powodów. Tematowi legalnego auto złomu poświęciliśmy osobny artykuł – zachęcamy do jego przeczytania.

Nasza firma prowadzi auto złom, m.in. auto złom Wrocław, auto złom Poznań, auto złom Legnica. Oferujemy złomowanie pojazdów (np. złomowanie pojazdów Wrocław, złomowanie pojazdów Poznań, złomowanie pojazdów Legnica) i na życzenie klienta dojeżdżamy we wskazane miejsce.

Powrót do bloga