Jakie modele aut są najczęściej złomowane w Polsce?

Zastanawiałeś się kiedyś, które modele aut najczęściej trafiają na skup samochodów w Polsce? Przyjrzeliśmy się temu zagadnieniu! Przygotowaliśmy dla Ciebie interesujący wykaz pojazdów, które rokrocznie zasilają auto złom w dużej ilości. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, czy miałeś dobre przeczucie.


Jakie auta najczęściej przyjmuje skup samochodów w Polsce?

W ostatnich dziesięcioleciach XX wieku ulubieńcami polskich kierowców były Fiaty (zwłaszcza uroczy, choć niebezpieczny Fiat 126p) i Polonezy. Dziś auta te są już wyeksploatowane do granic możliwości – w końcu mają przeszło 20 lat! Zamiast sprzedawać je kolejnym kierowcom, lepiej oddać na skup samochodów. Wynika to z faktu, że są w złym stanie i stanowią zagrożenie na drodze. Przeznaczenie ich na skup aut wydaje się rozważne i etyczne.

Jakie jeszcze samochody trafiają na polski skup aut?

Kolejne marki często trafiające na skup aut w Polsce to Opel i Ford. Czy ów fakt świadczy o ich złej jakości i krótkiej żywotności? Wręcz przeciwnie! Modele oddawane na skup samochodów zostały wprowadzone na rynek w latach 90, więc teraz mają ponad 20 lat, podobnie jak Fiaty i Polonezy. Służyły tak długo, jak mogły. I służyły dobrze. Okazały się też korzystne finansowo. Nie tylko dawniej można je było nabyć w atrakcyjnej cenie, ale także teraz można zarobić, oddając je na auto złom.

Jak wybrać najlepszy skup aut?

Masz kilkunastoletnie, a może nawet starsze auto, które przeszło już wiele napraw, lecz wciąż coś w nim szwankuje? Zapewnij sobie i innych uczestnikom ruchu bezpieczeństwo, a także płać niższe OC, wymieniając stary model na nowy – być może używany, ale krócej. Stary pojazd oddaj na skup samochodów. Polecamy usługi naszej firmy, ponieważ działamy legalnie i obsługujemy klientów na terenie całej Polski. Skontaktuj się z nami, a dojedziemy pod wskazany przez Ciebie adres. Zabieramy pojazdy na skup aut m.in. w takich miejscowościach:

Zdecyduj się na nasz skup samochodów. Wystawimy Ci zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu, dzięki czemu będziesz mógł go wyrejestrować i zrezygnować z OC.

Powrót do bloga