4 powody, dla których złomowanie aut jest opłacalne

Istnieje szereg powodów, dla których złomowanie aut jest opłacalne dla właścicieli starych i odmawiających posłuszeństwa pojazdów. Dziś podpowiemy Ci aż cztery. Przekonasz się, dlaczego warto czym prędzej odwiedzić auto złom i pozbyć się problematycznego pojazdu sprzed domu czy bloku. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, koniecznie przeczytaj artykuł!


Złomowanie aut to sposób na rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem i oszczędzenie na OC

Pierwszy i dla wielu kierowców najważniejszy powód, dla którego złomowanie aut jest korzystne, to oczywiście zwolnienie z opłat za OC. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem samochodowym obowiązującym w Polsce. Bez względu na to, czy jesteś właścicielem pojazdu prosto z salonu, mającego kilka lat, czy też pozbawionego kół i rdzewiejącego na podwórku, jesteś zobligowany do uiszczania składek.

Jak tylko zdecydujesz się na złomowanie aut, Twoje ubezpieczenie OC – a także inne, np. AC i NNW – przestanie obowiązywać. Po pierwsze nie będziesz musiał płacić za przedłużenie ochrony na kolejny rok, po drugie otrzymasz zwrot za niewykorzystany czas. Pamiętaj jedynie, by złomowanie aut przeprowadzić legalnie i jak najszybciej powiadomić o nim ubezpieczyciela.

Złomowanie aut gwarantuje bezpieczeństwo

Może się zdarzyć, że ze stojącego na zewnątrz i nieużywanego auta ktoś skradnie tablice rejestracyjne i zamontuje je w innym pojeździe albo po prostu podrobi Twój unikalny numer tablic. Złomowanie aut stanowi jedyny sposób na zapobiegnięcie temu ryzyku. Policja nie będzie miała podstaw, by sądzić, że to Ty przekroczyłeś prędkość, potrąciłeś kogoś lub dokonałeś innego wykroczenia.

Nie masz czasu, by odwiedzić auto złom? Skontaktuj się z nami, ponieważ my dojeżdżamy do klientów! Nasze przykładowe obszary działania to auto złom Bochnia, auto złom Kraków, auto złom Ostrowiec Świętokrzyski, auto złom Sandomierz.

Złomowanie aut umożliwia pozbycie się rdzewiejącego auta z posesji

Złomowanie aut jest korzystne również wizualnie. Jednym pozwala uniknąć płacenia za miejsce na parkingu, innym zapewnia odzyskanie cennego kawałka podjazdu czy ogrodu, jeśli to właśnie tam stało zniszczone auto.

Najbliższy auto złom jest daleko od Ciebie? Nie martw się! W skład naszej usługi wchodzi nie tylko złomowanie aut, lecz również dojazd do Ciebie i zabranie zniszczonego pojazdu lawetą.

Złomowanie aut sprawia, że odzyskasz część pieniędzy za samochód

Ostatni powód, który ukaże Ci złomowanie aut jako korzystne rozwiązanie, to fakt, iż za zniszczony samochód możesz otrzymać pieniądze. Kwota nie będzie bardzo wysoka, zazwyczaj jest to kilkaset złotych, jednak dzięki niespodziewanemu zastrzykowi gotówki będziesz mógł podreperować miesięczny budżet.

Nie zwlekaj. Przeprowadź złomowanie aut właśnie u nas!

Powrót do bloga